Novinky

Objevte kolekci "Dunajovský vlašák" 2021

Jedinečná kolekce 7 Ryzlinků vlašských
z Dunajovských kopců

Dunajovský vlašák se skládá Ryzlinků vlašských od vinařů z Dolních Dunajovic a Březí nesoucí označení Královský Ryzlink vlašský. Najdete zda i nás Ryzlink vlašský z Liščího vrchu. Do kolekce 7 Dunajovských vlašáků bylo vybíráno z celkem 28 nominovaných vín. Vína jsou typicky ovocitá, s tóny grapefruitů, zralých citrusů, sušených ořechů, kořenitá až medová s minerálním tónem. V chuti pak podobných niancí s typickou mineralitou a slaností v dochuti.

Kolekci můžete zakoupit na e-shopu Dunajovských kopců nebo je ochutnat v nové spolkové vinotéce
Korek Mikulov.

 

POWER OF WINE

Unikátní limitovaná kolekce 12 nových vín

Jsou to mladá vína z ročníku z 2020 a Vlašák sekt 2019. Dostáváte to do rukou ve správnou chvíli, kdy je po zimě třeba nakopnout, načerpat energii, dobrou náladu, vyčistit hlavu z blbého stavu a nálady, která kolem panuje a probudit se ze zimního spánku. Přichází jaro a sním i lepší vyhlídky, zítřky, nálada a více nadějí.

Ročník 2020 se v našich vínech vyznačuje výraznou ovocitostí, živostí, šťavnatostí, krásnou kyselinou a výrazně slaným závěrem v chuti. Rok byl chladnější, než ty předešlé, bohatší na srážky, dozrávání bylo pozvolné a sběr probíhal v ,,klidu,, bez časového presu, protože hrozny nám rychle a zaráz nepřezrávaly, ba naopak. Závěr sklizně byl ovlivněn větším přísunem srážek, ale vše dopadlo na konec dobře a dostalo za pomoci rodiny, přátel a nadšenců se do sklepa.

V limitce naleznete:

  • Sekt Ryzlink vlašský 2019

  • Müller Thurgau 2020

  • Sauvignon 2020

  • Hibernal 2020

  • Johanniter 2020

  • Ryzlink vlašský 2020 (2x)

  • Dunajovský vlašák - Ryzlink vlašský 2020

  • Cabernet Moravia rosé 2020

  • Pálava 2020 (3x)

Více informací a objednávky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

9. Přehlídka otevřených sklepů

Změna termínu: 26. -27. 6. 2021

Přehlídka otevřených sklepů obcí Březí u Mikulova a Dolní Dunajovice.

Akce se každoročně účastní většina vinařství z obou obcí. V každém vinařství bude možnost v rámci zakoupené vstupenky ochutnat minimálně 7 vzorků vín. Po oba dva dny bude zajištěna pravidelná autobusová doprava mezi obcemi.

VÍNO KADRNKA, Mládežnická 411, 691 81, Březí u Mikulova, tel. +420 731 187 012